RSK Svinov

Rybářský sportovní klub Svinov

 

Rybářský sportovní klub Svinov byl založen v roce 2010 rybáři z Ostravy - Svinova a okolí. Základní myšlenkou klubu je co nejlepší skloubení moderního sportovního a závodního rybolovu spolu s co nejefektivnější ochranou přírody a vodních ploch. Rybářský sport je v dnešní době stále více vyhledávanějším koníčkem, hlavně ve své moderní podobě, kdy se pobyt v přírodě při rybaření stává životním stylem. RSK Svinov se snaží tuto moderní myšlenku rozšiřovat mezi ostatní rybáře a rybářskou mládež pořádáním každoročních veřejných akcí jako jsou rybářské závody pro děti i dospělé, setkání rybářů, úklidu okolí vodních ploch, rybářského tábora pro děti.

Důležitou součástí Rybářského sportovního klubu Svinov, je i práce s dětmi. Členové RSK vedou rybářský kroužek a s dětmi se účastní dětských rybářských závodů.

Pokud budeme pokračovat ve výčtu aktivit, neměli bychom opomenout dětský rybářský tábor pořádaný na Slezské Hartě nedaleko obce Roudno v oblasti „Včelí les“. Tábor se těší mezi dětmi a rodiči z Ostravy a okolí velké oblibě. V roce 2017 musel RSK Svinov navýšit kapacitu tábora pro děti z 30 na 36, kvůli enormnímu zájmu. Polovina těchto míst byla rezervována již před vyhlášením oficiálního termínu pořádání, zbylá mísa byla zamluvena během několika málo dnů po vyhlášení registrace. Tábor je mezi dětmi oblíben hned z několika důvodů. O rybářské atraktivnosti Slezské Harty nemůže být pochyb. I když se poslední roky z pohledu aktivity ryb řadí spíše k podprůměrným, okolní krásná příroda a čistota vody vše plně vynahrazuje. Daleko důležitějším je ale fakt, že se dětem věnují odborníci na lov ryb nejrůznějšími technikami, kteří rádi předají své léty nabyté zkušenosti mladým rybářům. Pokud přeje počasí, tráví děti u vody každou chvilku, když je ale škaredě, tak chtějí u vody být taky pořád.

Nemalou součást celoročního programu rybářského sportovního klubu Svinov tvoří i akce pro dospělé. Členové sportovního klubu pokračují v tradici svinovského rybářského klubu z roku 1926 a v letošním roce pořádali již 91. ročník tradičního opékání makrel, které je vyhlášené v širém okolí. Kdysi se jednalo o posezení rybářských přátel u smaženého kapra.V posledních letech se však daří oslovit širší veřejnost nerybářů, kteří si již tradičně první květnovou sobotu rádi udělají čas na procházku jarní přírodou v okolí svinovských tůní. Zde je připraven program pro celou rodinu a speciálně pak pro děti, pro které se mnohdy jedná o nádherný zážitek z odpoledne stráveného v přírodě u vody.

Naši partneři

 15

Logo_awt

 

 

13

 

11

10

DANTER

KLAIS Petr - BOILIES

 

Rrbaits

 

 Proryby

 

AVAR

Vitalita 

14

 

 

1

_vyr_578kule-kule

Masérna na dlani